Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 339 նոր դեպք. 8 քաղաքացի մահացել է
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հուլիսի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 339 նոր դեպք և 864 առողջացած։ Մահացել է 8 հոգի:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ նախարարությունը հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 50 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 72 (կին), 79 (կին), 88 (տղամարդ), 77 (կին), 62 (կին) և 53 (կին) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 32490 դեպք, որոնցից 20729-ն` առողջացած, 581-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10996 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 136802 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 184 է:

339 новых случаев COVID-19. Умерли 8 человек
Министерство здравоохраненеия сообщает, что по состоянию на 11:00 13-го июля подтвердилось 339 новых случаев коронавирусного заболевания. Вылечились 864 человека, умерли 8 человек.
Умершие пациенты – женщины 72, 79, 77, 62 лет и мужчины 50, 79, 88 лет – имели сопутствующие хронические заболевания. Исключение составила 53-летняя пациентка.
Общее число заболевших COVID-19 составляет 32490, число выздоровевших – 20729, скончавшихся – 581.
На данный момент фактическое лечение получают 10996 пациентов. Всего проведено 136802 тестирований.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 184.