Հաստատվել է կորոնավիրուսի 461 նոր դեպք, մահացել է 11 հոգի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 34462 դեպք, որոնցից 23123-ն` առողջացած, 631-ը` մահվան ելքով: Կատարվել է 1939 թեստավորում, ընդհանուր առմամբ՝ 145083: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 461 նոր դեպք և 631 առողջացած։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10507 պացիենտ:
Մահացել է 11 մարդ։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 53 (կին), 53 (կին), 68 (տղամարդ), 88 (տղամարդ), 64 (կին), 74 (կին), 59 (կին), 62 (տղամարդ), 92 (կին), 69 (տղամարդ) և 81 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 201 է:

461 новый случай COVID-19. Умерли 11 человек
По состоянию на 11:00 18-го июля число случаев коронавирусного заболевания достигло 34462. Выздоровели 23123 человека, умерли – 631. За минувшие сутки было проведено 1939 тестирований. Общее число тестирований – 145083. Таким образом, имеем 461 новый случай COVID-19. Выздоровел 631 человек.
На данный момент фактическое лечение получают 10507 пациентов.
Все умершие пациенты – женщины 53, 53, 64 лет, 81 года, 74, 59, 92 лет и мужчины 68, 88, 62, 69 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще 4 пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 201. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.