Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 104 նոր դեպք, 9 քաղաքացի մահացել է
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հուլիսի 20-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 104 նոր դեպք և 208 առողջացած։ Մահացել է 9 քաղաքացի:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 63 (տղամարդ), 69 (կին), 70 (կին), 53 (կին), 82 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 71 (կին), 92 (կին) և 89 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 209 է:
Այդպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 34981 դեպք, որոնցից 23502-ն` առողջացած, 650-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10620 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 147108 թեստավորում:

Подтвердились 104 новых случая COVID-19. Умерли 9 человек
Министерство здравоохранения РА сообщает, что по состоянию на 11:00 20-го июля подтвердились 104 новых случая COVID-19. Выздоровели 208, умерли – 9 человек.
Все умершие пациенты – женщины 69, 70, 53 лет, 71 года, 92, 89 лет и мужчины 63, 82, 72 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще четыре пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 209.
На данный момент фактическое лечение от коронавируса получают 10620 человек. Всего проведено 147108 тестирований.