Արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 73 նոր դեպք, 6 քաղաքացի մահացել է
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 27-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 73 նոր դեպք և 187 առողջացած։ Մահացել է 6 քաղաքացի:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 63 (տղամարդ), 81 (կին), 54 (տղամարդ), 68 (կին), 80 (կին) և 56 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 221 է:
Այդպիսով, արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37390 դեպք, որոնցից 26665-ն` առողջացած, 711-ը` մահվան ելքով:

Выявлено 73 новых случая коронавирусного заболевания. Умерли шесть человек
По состоянию на 11:00 27-го июля выявлено 73 новых случая коронавирусного заболевания, сообщает Министерство здравоохранения РА.
Число вылечившихся за минувшие сутки составило 187, число умерших – шесть. Все скончавшиеся пациенты – мужчины 63, 54, 56 лет и женщины 81 года, 68, 80 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 221.
Таким образом, COVID-19 заболело в общей сложности 37.390 человек. 26.665 из них выздоровели, 711 – умерли.