Գրանցվել է կորոնավիրուսի 308 նոր դեպք. մահացել է 4 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 308-ով՝ ընդհանուր կազմելով 37 937: Նախօրեին կատարվել է 1853 թեստավորում: Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
Մահացել է 4 մարդ: Մահացածները եղել են 83 (կին), 64 (կին), 84 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 723 է:
Առողջացել է ևս 467 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 27 824-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9165 քաղաքացի:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 225 է:

Зафиксировано 308 новых случаев COVID-19. Умерли 4 человека
В Армении число подтвержденных случаев COVID-19 за сутки увеличилось на 308, составив в общей сложности 37.937. Накануне было проведено 1853 тестирования. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Умерли четыре человека – женщины 83, 64, 68 лет и мужчина 84 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания. Общее число умерших от коронавируса на данный момент составляет 723.
Выздоровели еще 467 человек. Таким образом, общее число преодолевших болезнь достигло 27.824.
На данный момент фактическое лечение получают 9165 пациентов.
Накануне скончались еще два человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 225.