Կորոնավիրուսային հիվանդության 354 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 10 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հուլիսի 31-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 354 նոր դեպք, առողջացել է 631 մարդ:
Ընդհանուր դեպքերի թիվը 38550 է, որոնցից 28997-ն` առողջացած, 738-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8587 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 163736 թեստավորում: Հուլիսի 30-ին 1982 թեստավորում է կատարվել:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ բուժառուները եղել են 70 (կին), 65 (տղամարդ), 41 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 63 (տղամարդ), 76 (կին) և 64 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ բուժառուների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Зафиксировано 354 новых случая коронавирусного заболевания. Умерли 10 человек
По состоянию на 11:00 31-го июля было зафиксировано 354 новых случая коронавирусного заболевания. Выздоровел 631 пациент, сообщает Министерство здравоохранения Армении.
Общее число зараженных – 38.550. Выздоровели 28997 человек, скончались – 738. На данный момент лечение получают 8587 пациентов. В целом проведено 163.736 тестирований. Число проведенных 30 июля тестирований – 1982.
Все умершие за последние сутки пациенты – женщины 70, 76 лет и мужчины 65, 82 лет, 41 года, 72, 79 лет, 61 года, 63, 64 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 228.