Արտակ Բեգլարյանն ընդունել է ԿԽՄԿ առաքելության Ստեփանակերտի գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարին
Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը հուլիսի 30-ին ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության Ստեփանակերտի գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Բերտրան Լամոնին:
Արցախի ՄԻՊ աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ՝ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության շրջանակներում իրականացվող մի շարք ծրագրեր և մտքեր են փոխանակվել օրակարգային որոշ հարցերի շուրջ:
Արտակ Բեգլարյանը բարձր է գնահատել Մարդու իրավունքների պաշտպանի և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության միջև համագործակցության ներկայիս մակարդակը՝ հատկապես ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության և կորոնավիրուսի համավարակի համատեքստում, ինչպես նաև առաքելության պատրաստակամությունն Արցախի բնակչությանը բազմակողմանի մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու հարցում:
Իր հերթին Բերտրան Լամոնը Մարդու իրավունքների պաշտպանին է ներկայացրել ԿԽՄԿ առաքելության կողմից նախատեսվող ծրագրերը՝ պատրաստակամություն հայտնելով ջանքեր ներդնել առկա համագործակցության հետագա զարգացման ուղղությամբ:

On July 30, Human Rights Ombudsman of the Republic of Artsakh Artak Beglaryan received the newly appointed head of the Stepanakert Office of the International Committee of the Red Cross Bertrand Lamon.
During the meeting a number of programs implemented within the framework of bilateral cooperation were discussed, views were exchanged on some issues on the agenda.
Artak Beglaryan praised the current level of cooperation between the Human Rights Ombudsman and the ICRC mission, especially in the context of Azerbaijani-Karabakh conflict and coronavirus pandemic, as well as the mission's readiness to provide comprehensive humanitarian assistance to the people of Artsakh.
In his turn, Bertrand Lamon presented to the Human Rights Ombudsman the programs envisaged by the ICRC mission, expressing readiness to make efforts for the further development of the existing cooperation.