Կորոնավիրուսային հիվանդության 291 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 11 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հուլիսի 31-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 291 նոր դեպք, առողջացել է 560 մարդ:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ նախարարությունը հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 83 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 60 (կին), 80 (կին), 69 (կին), 73 (կին), 54 (տղամարդ), 81 (կին), 73 (տղամարդ) և 41 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Օգոստոսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 38841 դեպք, որոնցից 29557-ն` առողջացած, 749-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8307 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 165656 թեստավորում:

291 новый случай коронавирусного заболевания. Умерли 11 человек
Министерство здравоохранения РА сообщает, что по состоянию на 11:00 31-го июля подтвержден 291 новый случай коронавирусного заболевания. Выздоровели 560 человек, умерли – 11.
Скончавшиеся пациенты – мужчины 83, 79, 68, 54, 73 лет и женщины 60, 80, 69, 73 лет, 81 года – имели сопутствующие хронические заболевания. Исключение составил 41-летний мужчина.
К 1 августа общее число зараженных COVID-19 составило 38841. Выздоровели 29557 человек, умерли – 749. На данный момент лечение получают 8307 пациентов.