Մետրոպոլիտենի Աջափնյակի կայարանը կկառուցի Կառավարությունը
Երևանի մետրոպոլիտենի Աջափնյակի կայարանը կկառուցի Կառավարությունը, այլ ոչ թե ներդրողները: Այս մասին այսօր կայացած ասուլիսին հայտարարեց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
Վերջինս, պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե ինչ ընթացքում է մետրոպոլիտենի նշված կայարանի կառուցման հարցը, նշեց, որ ներդրողը, որի մասին նախկինում հայտարարվել էր և որը պետք է կառուցեր, այլևս չի ներգրավվի, այլ փոխարենը կայարանը կկառուցվի պետական միջոցներով:
Նման որոշման, ըստ քաղաքապետի, հանգել են այն բանից հետո, երբ նժարի վրա են դրել կառուցման ժամանակը և գումարները, որ կարող էին կորցնել և հասկացել են, որ կարող է գումարի մեջ կորուստ ունենան, սակայն ժամանակի մեջ կշահեն, եթե կայարանը կառուցի Կառավարությունը:

Станцию метро в Ачапняке построит государство
Станцию метрополитена в ереванском микрорайоне Ачапняк построит государство, а не инвесторы. Об этом заявил на сегодняшней пресс-конференции мэр столицы Айк Марутян.
Отвечая на вопрос о том, на каком этапе находится строительство новой станции, Марутян сообщил, что инвестор, о котором ранее было заявлено, не будет вовлечен в эти работы, метро построит государство.
Такое решение было принято после того, как стало понятно, что если станция будет построена на государственные средства, то можно выиграть во времени.