Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նամակ է հղել Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսին
Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ Արմեն Սարգսյանը նամակ է հղել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսին:
«Ցնցված եմ ու խոր ցավ եմ ապրում բարեկամ Լիբանանին, Լիբանանի եղբայրական ժողովրդին ու լիբանանահայ մեր հայրենակիցներին պատուհասած այս մեծագույն դժբախտության լուրից,- մասնավորապես նշված է նախագահի նամակում:- Բեյրութն առաջին անգամը չէ, որ առնչվում է արտակարգ իրավիճակի, կհաղթահարվի նաև այս մեկ փորձությունը:
Հայ ազգային կառույցների համախմբումն ու միակամ գործողությունները նույնպես զորեղ աջակցություն կլինեն մարդկային ու պետական այս ճգնաժամը հաղթահարելու համար»:
Նախագահ Սարգսյանն իր զորակցությունն է հայտնել Վեհափառին, Մայրավանքի հոգևոր դասի բոլոր ներկայացուցիչներին, ազգային ու եկեղեցական գործիչներին, բոլոր լիբանանահայերին:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Բեյրութում ստեղծված իրավիճակը և լիբանանահայության հետ կապված խնդիրներն այսօր քննարկել է նաև Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) նախագահ Պերճ Սեդրակյանի և ՀՅԴ բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանի հետ հեռախոսազրույցների ընթացքում:

Armenian President Sends Message of Solidarity to Catholicos Aram I
Armenian President Armen Sarkissian sent the following letter to Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I, this according to a statement released by his office.
"I am shocked and deeply saddened by the news of this great tragedy that has befallen our friend Lebanon, the fraternal Lebanese people and our Lebanese-Armenian compatriots.
The alliance of Armenian national structures and united actions will also swerve as strong support to overcome this human and government crisis."
President Sarkissian expressed his support to Catholicos Aram I, the spiritual brotherhood, national and church figures, and all Lebanese-Armenians.
Today, President Sarkissian discussed the situation in Beirut, the issues related to the Lebanese-Armenians, during telephone conversations with Armenian General Benevolent Union (AGBU) President Berge Setrakian and ARF Bureau Chairman Hagop Der Khachadourian.