Կորոնավիրուսային հիվանդության 276 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 5 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ օգոստոսի 14-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 276 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 41299 դեպք, որոնցից 34164-ն` առողջացած, 814-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6082 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 181962 թեստավորում: Օգոստոսի 13-ին կատարվել է 1465 թեստավորում։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 83 (տղամարդ), 69 (կին), 82 (տղամարդ), 78 (տղամարդ) և 70 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 239 է:

Зафиксировано 276 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 5 человек
Министерство здравоохранения РА сообщает, что по состоянию на 11:00 14-го августа зафиксировано 276 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число инфицированных достигло 41299. Выздоровели 34164 человека, умерли 814 человек.
13 августа было проведено 1465 тестирований. Общее число проведенных тестирований – 181962.
Умерли 5 пациентов: мужчины 83, 82, 78 лет и женщины 69, 70 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 239.