Գրանցվել է կորոնավիրուսի 210 նոր դեպք. մահացել է 1 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 210-ով՝ ընդհանուր կազմելով 42 056: Նախօրեին կատարվել է 1906 թեստավորում (ընդհանուր՝ 188 567): Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
Մահացել է 1 մարդ: Մահացածը եղել է 70 տարեկան կին և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 833 է:
Առողջացել է ևս 244 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 35 226-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5748 քաղաքացի:
Նախօրեին արձանագրվել է նաև մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 249 է:

Зарегистрировано 210 новых случаев коронавирусного заболевания. Умер один человек
В Армении число подтвержденных случаев коронавирусного заболевания за сутки увеличилось на 210, достигнув 42.056. Накануне было проведено 1906 тестирований (общее число тестирований – 188.567). Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Скончалась 70-летняя женщина, имевшая сопутствующие хронические заболевания. Общее число смертей от коронавируса – 833.
Выздоровели еще 244 человека. Общее число лиц, преодолевших болезнь, достигло 35.226.
На данный момент лечение получают 5748 пациентов.
Накануне умерли еще четыре человека с коронавирусным заболеванием, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 249.