Կորոնավիրուսային հիվանդության 158 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 158 նոր դեպք, կատարվել է 1639 թեստավորում։
Օգոստոսի 21-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 42477 դեպք, որոնցից 35693-ն` առողջացած, 842-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5689 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 192199 թեստավորում:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ բուժառուները եղել են 84, 85, 92, 51 տարեկան (կանայք), 82, 75 տարեկան (տղամարդիկ): Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ բուժառուների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 253 է:

Зарегистрировано 158 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 6 человек
За минувшие сутки зарегистрировано 158 новых случаев коронавирусного заболевания, проведено 1639 тестирований, сообщает Министерство здравоохранения РА.
По состоянию на 11:00 21-го августа общее число зараженных COVID-19 составило 42477. Выздоровели 35693, скончались 842 человека. Всего проведено 192199 тестирований.
За последние сутки умерли шесть пациентов: женщины 84, 85, 92 лет, 51 года и мужчины 82, 75 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 253.