Գրանցվել է կորոնավիրուսի 139 նոր դեպք. մահացել է 8 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 139-ով՝ ընդհանուր կազմելով 42 616: Նախօրեին կատարվել է 1494 թեստավորում (ընդհանուր՝ 193 693): Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
Մահացել է 8 մարդ: Մահացածները եղել են 62 (կին), 64 (կին), 59 (կին), 87 (տղամարդ), 92 (տղամարդ), 90 (կին), 62 (տղամարդ) և 60 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 850 է:
Առողջացել է ևս 214 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 35 907-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5605 քաղաքացի:
Նախօրեին արձանագրվել է նաև մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 254 է:

Зарегистрировано 139 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 8 человек
В Армении число зарегистрированных случаев коронавирусного заболевания за минувшие сутки увеличилось на 139, достигнув 42 616. Накануне было проведено 1494 тестирований (в целом - 193 693 тестирова ния). Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Умерли 8 человек: мужчины 87, 92, 62 лет и женщины 62, 64, 59, 90, 60 лет. Все они, за исключением последней пациентки, имели сопутствующие хронические заболевания. Общее число смертей от COVID-19 – 850.
Выздоровели еще 214 человек. В целом число преодолевших болезнь лиц достигло 35 907. На данный момент лечение получают 5605 пациентов.
Накануне скончался еще один человек с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 254.