Գրանցվել է կորոնավիրուսի 131 նոր դեպք. մահացել է 3 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 131-ով՝ ընդհանուր կազմելով 43 067: Նախօրեին կատարվել է 1696 թեստավորում (ընդհանուր՝ 198 569): Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
Մահացել է 3 մարդ: Մահացածները եղել են 58 (կին), 63 (տղամարդ) և 79 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 861 է:
Առողջացել է ևս 251 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 36 726-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5216 քաղաքացի:
Նախօրեին արձանագրվել է նաև մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 264 է:

131 новый случай COVID-19. Умерли три человека
Число подтвержденных в Армении случаев COVID-19 за минувшие сутки увеличилось на 131, составив в общей сложности 43 067. Накануне было проведено 1696 тестирований (всего – 198 569). Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Умерли три пациента: женщина 58 лет, мужчины 63 и 79 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания. Общее число умерших от коронавирусного заболевания – 861.
Выздоровел еще 251 человек. Общее число вылечившихся - 36 726.
На данный момент лечение получают 5216 граждан.
Накануне скончались еще 4 пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 264.