Կորոնավիրուսային հիվանդության 31 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 2 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 31-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 31 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 43781 դեպք, որոնցից 37722-ն` առողջացած, 879-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4912 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 205940 թեստավորում: Օգոստոսի 30-ին կատարվել է 490 թեստավորում:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ բուժառուները եղել են 85 տարեկան տղամարդ և 84 տարեկան կին: Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ բուժառուի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Подтвержден 31 случай заражения коронавирусной инфекцией, умерли 2 человека
По данным Министерства здравоохранения РА число подтвержденных случаев COVID-19 по данным 31 августа 11 часов увеличилось на 31, умерли 2 человека, в общей сложности в Армении до сегодняшнего дня выявлено 43 781 случай заражения, число выздоровевших - 37722, умерло – 879 человека.
На данный момент лечение получает 4912 пациента. Было проведено 205940 тестов, за вчерашний день – 490 тестов.
Министерства здравоохранения РА сообщает, что умершие женщины – 84 и 85 лет, у них были сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончался один человек с коронавирусной инфекцией, смерть которого наступила вследствие другой болезни.