Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության պատվիրակությանը
Օգոստոսի 31-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Նիկ Սմարթին, ծրագրի ղեկավարի պաշտոնում իր առաքելությունն ավարտած Ռոբերտ Սայֆրետին և Արցախում ծրագրի նորանշանակ ղեկավար Մայլզ Հոթորնին: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Ռոբերտ Սայֆրետն ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանին է ներկայացրել Արցախում «The HALO Trust» կազմակերպության ծրագրի ղեկավարի պաշտոնում իրեն փոխարինած Մայլզ Հոթորնին և երախտագիտություն հայտնել Արցախի Հանրապետության իշխանություններին համագործակցության և կազմակերպության կողմից իրականացվող մարդասիրական ականազերծման առաքելությանն օժանդակելու համար։
«The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Նիկ Սմարթը ԱԳ նախարարին է ներկայացրել Արցախում կազմակերպության մարդասիրական ականազերծման աշխատանքների ընթացքին և ապագա ծրագրերին առնչվող մանրամասներ։
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել «The HALO Trust»-ի և Արցախի համապատասխան պետական կառույցների միջև հաստատված համագործակցության մակարդակի կապակցությամբ:

Масис Маилян принял делегацию международной неправительственной организации The HALO Trust
Министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял делегацию международной неправительственной организации The HALO Trust
31 августа министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял регионального директора международной неправительственной организации The HALO Trust Ника Смарта, завершившего свою миссию в Арцахе руководителя программы Роберта Сайфрета и новоназначенного руководителя программы в Арцахе Майлза Хоторна.
Роберт Сайфрет представил министру Маиляну сменившего его на данном посту Майлза Хоторна и выразил властям Республики Арцах признательность за сотрудничество и поддержку осуществляемой организацией гуманитарной миссии по разминированию.
Региональный директор The HALO Trust Ник Смарт ознакомил министра иностранных дел с ходом работ по гуманитарному разминированию, а также с деталями будущих программ.
Собеседники выразили удовлетворение уровнем сотрудничества между организацией The HALO Trust и государственными структурами Арцаха.