Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ։ Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
«Հարգելի Շավքաթ Միրոմոնի,
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ուզբեկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Պետականության անկախության հռչակումից ի վեր Ուզբեկստանը զգալի հաջողությունների է հասել քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական ոլորտներում, ինչպես նաև ամրապնդել է երկրի հեղինակությունը միջազգային ասպարեզում:
Համոզված եմ, որ մեր երկրների ժողովուրդների բարեկամական և փոխվստահելի հարաբերությունները հետագայում ևս կնպաստեն տարբեր ոլորտներում միջպետական փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը` ի շահ մեր ժողովուրդների:
Հարգելի Շավքաթ Միրոմոնի, օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Ուզբեկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում», - նշված է վարչապետի ուղերձում։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message today to Uzbek President Shavkat  Mirziyoyev on his country’s Independence Day. Uzbekistan declared its independence from the Soviet Union on September 1, 1991.
Pahinyan’s message, in part, reads,
Dear Shavkat Miromoni,
Please accept my heartfelt congratulations on the Independence Day of the Republic of Uzbekistan.
Since declaring its independence, Uzbekistan has made significant progress in the political, socio-economic spheres, as well as in strengthening its international standing.
I am convinced that the friendly, trusting relations between the peoples of our countries will further enhance the effectiveness of interstate cooperation in various fields for the benefit of our peoples.