Արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 177 նոր դեպք, մահացել է 3 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ երեկ կատարված 3450 թեստավորումից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 177 նոր դեպք: Մահացել է 3 քաղաքացի, առողջացել՝ 201-ը։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնել է, որ պացիենտները եղել են 57 (կին), 59 (տղամարդ) և 63 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 280 է:
Այդպիսով, սպտեմբերի 11-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 45503 դեպք, որոնցից 41434-ն` առողջացած, 909-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2880 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 231259 թեստավորում:

177 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли три человека
По сообщению Министерства здравоохранения РА, из проведенных вчера 3450 тестирований подтвердились 177 новых случаев коронавирусного заболевания. Выздоровел 201 человек, умерли трое – женщины 57, 63 лет и мужчина 59 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 280.
Таким образом, по состоянию на 11:00 11-го сентября общее число случаев COVID-19 составило 45503. Выздоровели 41434 человека, умерли – 909.
На данный момент лечение от коронавирусного заболевания получают 2880 пациентов. Общее число проведенных тестирований – 231259.