Հաստատվել է կորոնավիրուսի 172 նոր դեպք, մահացել է 2 մարդ
Սեպտեմբերի 12-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 45675 դեպք, որոնցից 41605-ն` առողջացած, 911-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2878 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 234631 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3372 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 172 նոր դեպք: Կա 171 առողջացած:
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 61 և 55 տարեկան տղամարդիկ: Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 281 է:

Выявлено 172 новых случая COVID-19. Умерли два человека
По состоянию на 11:00 12-го сентября общее число случаев COVID-19 составило 45675. Выздоровели 41605 человек, умерли – 911. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент лечение от коронавирусного заболевания получают 2878 пациентов. Всего проведено 234631 тестирование.
Из проведенных вчера 3372 тестов 172 дали положительный ответ. Болезнь преодолел 171 человек.
Скончавшиеся двое пациентов – мужчины 61 года и 55 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 281.