Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 115 նոր դեպք, մահացել է 2 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ երեկ կատարված 825 թեստավորումից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 115 նոր դեպք, 39 քաղաքացի առողջացել է, մահացել է 2 քաղաքացի:
Սեպտեմբերի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 47667 դեպք, որոնցից 42676-ն` առողջացած, 938-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3765 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 266066 թեստավորում:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 83 տարեկան կին և 69 տարեկան տղամարդ: Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 288 է:

Подтвердились 115 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли два человека
Министерство здравоохранения РА сообщает, что из проведенных вчера 825 тестирований 115 дали положительный ответ. Выздоровели 39 человек, умерли два человека.
По состоянию на 11:00 22-го сентября общее число зараженных COVID-19 достигло 47667. Выздоровели 42676 человек, умерли – 938. На данный момент лечение от коронавирусного заболевания получают 3765 пациентов. Всего проведено 266066 тестирований.
Умершие за минувшие сутки двое пациентов – 83-летняя женщина и 69-летний мужчина – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 288.