ԱԻՆ-ը հումանիտար օգնություն է տանում Արցախ
Երևանի և մարզերի բնակիչները Արցախ ուղարկելու համար տարբեր պարունակություն ունեցող արկղեր են պատրաստել՝ առաջին անհրաժեշտության պարագաներով:
Դրանք վարչական շրջանների համայնքապետարանների և մարզպետարանների միջոցով փոխանցվում են Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը, քանի որ ԱԻՆ-ը հումանիտար արձագանքման գործողությունների իրականացման համակարգող լիազոր մարմին է հանդիսանում:
ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանի հանձնարարությամբ աշխատանքային խումբ է ստեղծվել: Ստացված օգնությունը տեսակավորվում և խմբավորվում է, որից հետո համապատասխան ստորաբաժանումները պատրաստվում են բեռը հանձնել Արցախի մեր հայրենակիցներին։ ԱԻՆ հումանիտար արձագանքման աշխատանքների համակարգող՝ ԱԻՆ ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Արմեն Գրիգորյանը հավաքված բեռն անձամբ է տեղ հասցնելու:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը շարունակում է խնդրել և հորդորել, որ Արցախի Հանրապետության ժողովրդին մարդասիրական օգնություն ցուցաբերել ցանկացողները համակարգված գործեն՝ կապ հաստատելով ՏԻՄ-երի, վերջիններս էլ՝ ԱԻՆ-ի հետ, որպեսզի գործընթացը լինի նպատակային և հասցեական:

МЧС везет в Арцах гуманитарную помощь
Жители Еревана и областей Армении собрали коробки с предметами первой необходимости для отправки в Арцах.
Помощь посредством администраций столичных округов и областей передается Министерству чрезвычайных ситуаций, которое и координирует действия по гуманитарному отклику.
По поручению министра чрезвычайных ситуаций Феликса Цолакяна создана рабочая группа, которая сортирует поступающую помощь, после чего соответствующие подразделения доставляют грузы нашим соотечественникам в Арцахе.
Всю работу координирует замдиректора Спасательной службы МЧС, полковник спасательной службы Армен Григорян..
МЧС вновь призывает желающих оказать гуманитарную помощь народу Арцаха устанавливать связь с органами местного самоуправления, которые в свою очередь связываются с МЧС, что позволяют действовать адресно.