Արծրուն Հովհաննիսյան. «Հակառակորդը նոր ուժեր է մարտի մեջ մտցրել»
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացնում է՝ այս պահին Արցախի սահմանի հյուսիսային և հրավային ուղղություններում ընթանում են համառ և թեժ մարտեր։ «Հակառակորդը, մեծ ուժեր կենտրոնացնելով այս թևերում, անցել է հարձակման։ Հայկական ստորաբաժանումները կասեցնում են հակառակորդի առաջխաղացումը՝ պատճառելով մեծ կորուստներ»։
ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ հակառակորդը նոր ուժեր է մարտի մեջ մտցրել։ Հայկական կողմը հերոսական դիմադրություն է ցուցաբերում։
Առավոտյան 8:00-9:00 ընկած ժամանակահատվածում հայկական կողմը խոցել է 3 ադրբեջանական ինքնաթիռ. մարտերը շարունակվում են։
Ավելի վաղ Հովհաննիսյանը տեղեկացրել էր, որ գիշերը ընթացել են թեժ մարտեր։ Մանրամասները կներկայացնի շուտով։
Մեկ այլ գրառմամբ՝ ՊՆ ներկայացուցիչը տեղեկացրել է. «Հետախուզական տվյալները փաստում են, որ ադրբեջանական զոհերի քանակն արդեն անցնում է 3000-ը: Դիերի մի մեծ մասը գտնվում է չեզոք գոտում ու նրանց այնտեղից հանելու ուղղությամբ գործնականում ոչ մի քայլ չի ձեռնարկվում»:

Арцрун Ованнисян: “Противник бросил в бой новые силы”
Пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян сообщает: в эти минуты на северном и южном направлениях границы Арцаха идут упорные и ожесточенные бои. “Противник, сконцентрировав на этих направлениях крупные силы, перешел в наступление. Армянские подразделения пресекают продвижение противника, причиняя ему большие потери”.
Представитель Минобороны Арцрун Ованнисян сообщил в Фейсбуке, что противник бросил в бой новые силы. Армянская сторона оказывает героическое сопротивление.
Утром с 8:00 до 9:00 армянская сторона сбила 3 азербайджанских самолета. Бои продолжаются.
Ранее Ованнисян сообщил, что ожесточенные бои шли также ночью. Подробности будут представлены чуть позже.
По словам представителя МО, разведданные свидетельствуют о том, что число жертв с азербайджанской стороны превышает 3000. Большая часть тел находится в нейтральной зоне, для их выноса оттуда никакие практические шаги не предпринимаются.