Վահրամ Պողոսյան․ «Ադրբեջանի տարբեր քաղաքներից մի քանի հարյուր հազար մարդ խուճապահար փախչում է Բաքու»
Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը հայտնում է՝ տեղեկություններ կան, որ Պաշտպանության բանակի երեկվա հրթիռային հարվածներից հետո Ադրբեջանի տարբեր քաղաքներից մի քանի հարյուր հազար մարդ խուճապահար փախչում է դեպի Բաքու և թիկունքային այլ բնակավայրեր:
«Շնորհակալ ենք Ադրբեջանի ժողովրդին՝ ցուցաբերած քաղաքացիական բարձր գիտակցության համար: Իրականում, օր առաջ պետք է շտապել»,- ֆեյսբուք իր էջում գրել է Վահրամ Պողոսյանը։

Ваграм Погосян: “Несколько сотен тысяч человек из разных городов Азербайджана в панике бегут в Баку”
Пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян сообщил, что после вчерашних ракетных ударов Армии обороны несколько сотен тысяч человек из разных городов Азербайджана в панике бегут в Баку и расположенные в тылу другие населенные пункты.
“Мы благодарны народу Азербайджана за проявленную им высокую гражданскую сознательность. Действительно нужно торопиться”,- написал на своей фейсбуковской странице В. Погосян.