Վահրամ Պողոսյան. «Բացառված է, որ մենք թիրախավորենք ադրբեջանական խաղաղ բնակչությանը»
Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում նոր տվյալներ է հայտնել ռազմական գործողությունների ընթացքի վերաբերյալ.
«Քանի որ հրապարակումներիս տակ շատ են գրում, որ մենք էլ պետք է թիրախավորենք ադրբեջանական խաղաղ բնակչությանը, միանգամից ասեմ, որ բացառված է նման քայլի դիմենք։ Մի պարզ պատճառով, որովհետև մենք թուրք չենք, բայց գիտենք ոնց կարելի է ջարդել նրանց ահաբեկչական բանակին։
Իսկ մեր կողմից այն հրթիռային հարվածները, որ հասցվում են խոշոր քաղաքներում տեղակայված թշնամու ռազմական օբյեկտներին, դեռ հրապարակման ենթակա չեն։
Պատերազմից հետո, եթե կուզեք մի ամբողջ սերիալ կցուցադրենք։ Ընդամենը կարող եմ ավելացնել, որ դրանց հետևանքով ոչ միայն վնասազերծվել են թշնամու ռեզերվային մեծաքանակ ուժեր, այլև արդեն 2 օր է՝ դեպի Բաքու ձգվող մայրուղիներում մեծածավալ խցանումներ են։

Ваграм Погосян: “Нанесение нами ударов по мирному населению исключено”
Пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян сообщил на своей фейсбуковской странице новые сведения о ходе военных действий.
“Поскольку под моими публикациями часто пишут, что мы должны обстреливать мирное азербайджанское население, сразу скажу, что такой шаг исключен по одной простой причине: мы не турки, но мы знаем, как разбить их террористическую армию.
Что касается нанесения нами ракетных ударов по размещенным в крупных городах военным объектам врага, то эта информация пока не подлежит обнародованию.
Если захотите, после войны мы покажем целый сериал. Могу лишь добавить, что вследствие этих ударов не только были обезврежены многочисленные резервные силы врага, но и уже два дня на ведущих к Баку магистралях образуются огромные заторы.