ՅՈՒՆԻՍԵՖ. « Ռազմական գործողությունների անհապաղ դադարեցումը բխում է յուրաքանչյուր երեխայի լավագույն շահից»
ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը հայտարարություն է տարածել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ, որում ասված է. «Արդեն 10 օր է, ինչ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում իրավիճակը կտրուկ սրվել է: Ըստ տեղեկությունների, չորս երեխա սպանվել է, ևս յոթը՝ վիրավորվել։ Եթե մարտերը չդադարեն, այս թիվը ցավալիորեն կաճի:
Մարտերի հետևանքով ոչնչանում են տները, վնասվում դպրոցներն ու այլ կարևոր ենթակառուցվածքները: Մենք բոլոր կողմերին կոչ ենք անում պաշտպանել խաղաղ բնակչությանը և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները հետագա վնասներից՝ միջազգային և մարդասիրական իրավունքին համապատասխան:

UNICEF on Karabakh Fighting: "Immediate Cessation of Hostilities Is In the Best Interest of Every Child"
UNICEF today issued the following statement on the Nagorno-Karabakh conflict.
"It has been 10 days since the situation in the Nagorno Karabakh conflict zone has sharply deteriorated. According to available information, four children were killed and seven were injured. If the fighting does not stop, this number will tragically increase.
"As a result of the fighting, houses are destroyed, schools and other important infrastructure are damaged. We call on all parties to protect the civilian population and civilian infrastructure from further damage in accordance with international humanitarian law.