ՅՈՒՆԻՍԵՖ. « Ռազմական գործողությունների անհապաղ դադարեցումը բխում է յուրաքանչյուր երեխայի լավագույն շահից»
ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը հայտարարություն է տարածել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ, որում ասված է. «Արդեն 10 օր է, ինչ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում իրավիճակը կտրուկ սրվել է: Ըստ տեղեկությունների, չորս երեխա սպանվել է, ևս յոթը՝ վիրավորվել։ Եթե մարտերը չդադարեն, այս թիվը ցավալիորեն կաճի:
Մարտերի հետևանքով ոչնչանում են տները, վնասվում դպրոցներն ու այլ կարևոր ենթակառուցվածքները: Մենք բոլոր կողմերին կոչ ենք անում պաշտպանել խաղաղ բնակչությանը և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները հետագա վնասներից՝ միջազգային և մարդասիրական իրավունքին համապատասխան:

ЮНИСЕФ: “Немедленное прекращение военных действий вытекает из лучших интересов каждого ребенка”
В связи с резким обострением ситуации в зоне нагорно-карабахского конфликта ЮНИСЕФ (Детский фонд ООН) распространил заявление, в котором говорится:
“Уже 10 дней резко обострилась ситуация в зоне нагорно-карабахского конфликта. По сведениям, погибли четыре ребенка, еще семеро ранены. Если бои не прекратятся, эти числа, к сожалению, значительно вырастут.
Вследствие боев уничтожены школы и другие важные инфраструктуры. Мы призываем все стороны в соответствии с международными и гуманитарными правами защитить мирное население и гражданские инфраструктуры от дальнейших повреждений.