Ընտրապայքարից առաջ Սամվել Ալեքսանյանը մեկնել է Դուբայ
Օրեր առաջ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը ԱԺ միջանցքներում պատրաստ էր լրագրողների հետ գրազ գալ, որ թիվ 7 ընտրատարածում, որտեղ ինքն է առաջադրվել, այլ թեկնածու չի առաջադրվելու:
Հավանաբար, վստահ լինելով իր կանխատեսումների մեջ, Սամվել Ալեքսանյանը որոշել է ընտանիքով մեկնել Դուբայ հանգստանալու: Եթե քաղաքական գործընթացները չխանգարեն, ապա գործարար պատգամավորը Դուբայի ավազներում հոգնածությունը կթոթափի մինչեւ մարտի 30-ը:
Սամվել Ալեքսանյանը վերջերս միշտ ասում է, թե ինքը գործարար չէ եւ նույնիսկ իր քթի վիրահատության գումարն է կինը տալիս: Տեսնես պատգամավորի հանգիստն էլ է կի՞նը կազմակերպել:
Երեկ առաջադրման վերջնաժամկետն էր եւ օրվա վերջում պարզ դարձավ, որ Սամվել Ալեքսանյանն իր հաշվարկներում սխալվել է: Սամվել Ալեքսանյանի դեմ ընտրապայքարի են դուրս եկել 4 թեկնածուներ: Այս ընտրատարածքում են առաջադրվել «ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը: Հավանաբար, նրանց առաջադրումը անականկալ է եղել Սամվել Ալեքսանյանի համար, սակայն նրա կողմնակիցները պնդում են, թե թիվ 7 ընտրատարածքում Սամվել Ալեքսանյանը, միեւնույն է, հաղթանակ է տանելու:

До начала предвыборной борьбы Самвел Алексанян решил отдохнуть в Дубае
Несколько дней назад в коридоре парламента депутат Самвел Алексанян готов был заключить пари с журналистами о том, что в 7-ом избирательном округе, где он должен баллотироваться, других кандидатов в депутаты не будет.
Видимо, будучи уверен в своих прогнозах, Алексанян решил отдохнуть с семьей в Дубае. Если политические процессы не помешают, то депутат сможет расслабляться на дубайских пляжах до 30 марта.
В последнее время Самвел Алексанян постоянно заявлял, что он не предприниматель и что даже деньги на операцию носа ему дала жена. Интересно, отдых в Дубае тоже жена организовала?
Вчера истек срок выдвижения кандидатов в депутаты, и к концу дня стало ясно, что в предвыборную борьбу с Самвелом Алексаняном вступят 4 других кандидата. В этом округе баллотируются председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян и главный редактор газеты «Айкакан жаманак» Никол Пашинян. Их выдвижение, по всей видимости, стало неожиданностью для депутата. Тем не менее его сторонники утверждают, что победу в 7-ом избирательном округе все равно одержит Самвел Алексанян.