Կորոնավիրուսային հիվանդության 1465 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 10 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 16-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1465 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 61460 դեպք, որոնցից 47541-ն` առողջացած, 1056-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12549 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 340116 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 4005 թեստավորում։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 60, 76, 68, 86, 60 (տղամարդ) և 86, 93, 73, 83, 73 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Зафиксировано 1465 новых случаев COVID-19. Умерли 10 человек
Министерство здравоохранения сообщает, что по состоянию на 11:00 16 октября зафиксировано 1465 новых случаев COVID-19. Общее число инфицированных – 61460. Выздоровел 47541 человек, умерли – 1056.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 12549 пациентов. За минувшие сутки проведено 4005 тестирований, всего – 340116 тестирований.
Умершие 10 пациентов – мужчины 60, 76, 68, 86, 60 лет и женщины 86, 93, 73, 83, 73 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще три человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни.