ՊԲ. Գյանջայում տեղակայված է ռազմական 7 նշանակետ
Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակը տեղեկացնում է, որ Ադրբեջանի Գյանջա քաղաքում տեղակայված են մի շարք լեգիտիմ ռազմական նշանակետեր, դրանցից են՝
- ԶՈՒ ԳՇ մոտոհրաձգային բրիգադի ՄՏՎ
- ՊՆ ՌՕՈւ ռազմաօդային բազա, ուղղաթիռային ավիաէսկադրիլիա
- ՆԶ առանձնահատուկ նշանակության բրիգադ
- ՊՆ մարտական կառավարման կենտրոն
- ԶՈՒ ԳՇ ռադիոտեխնիկական գումարտակ
- ՊՆ կենտրոնական ենթակայության վառելիքաքսուկային նյութերի բազա,
- Պաշտպանական արդյունաբերության նախարարության մեքենաշինաան գործարան, ավիացիոն վերանորոգման գործարան և հրետանու սպառազինության վերանորոգման գործարան:
Հիշեցնենք, որ երեկ ուշ երեկոյան Ադրբեջանը հայտարարել էր, թե հայկական կողմը ռմբակոծել է Գյանջայի քաղաքացիական բնակավայրը, ինչը, սակայն, հերքեց ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը. «Հայաստանի Հանրապետության տարածքից կամ ՀՀ ԶՈՒ կողմից որևէ տիպի կրակ չի վարվել Ադրբեջանի ուղղությամբ»,-ասել էր նա։

АО: В Гяндже расположено 7 военных объектов Азербайджана
Армия обороны Республики Арцах сообщает, что в азербайджанском городе Гянджа размещен ряд легитимных военных целей:
- МПД мотострелковой бригады ГШ ВС,
- Военно-воздушная база ВВС МО, вертолетная авиаэскадрилья,
- Бригада особого назначения ВВ,
- Центр боевого управления МО,
- Радиотехнический батальон ГШ ВС,
- База горюче-смазочных материалов центрального подчинения МО,
- Машиностроительный завод Министерства оборонной промышленности, завод по авиационному ремонту и завод по ремонту артиллерии.
Напомним, что вчера поздно вечером Азербайджан заявил, что армянская сторона якобы нанесла удары по гражданскому населенному пункту Гянджа, что пресс-секретарь Минобороны Шушан Степанян опровергла: “В направлении Азербайджана с территории Республики Армения или Вооруженными силами РА какого-либо вида огонь не велся”.