Կոչ Քաջարան և Մեղրի համայնքների բնակիչներին` զինվորագրվել և պաշտպանել Սյունիքի մարզը
Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանը և Մեղրիի համայնքապետարանը կոչերով դիմել են իրենց համայնքների բնակիչներին` զինվորագրվել և պաշտպանել Սյունիքի մարզը:
Մասնավորապես, Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանը դիմել է 20-60 տսրեկան բոլոր տղամարդկանց, ովքեր ի զորու են զենք վերցնել, նաև նրանց, ովքեր նոր են վերադարձել արցախյան ռազմաճակատից։
«Մեր զինվորները կռվում են Արցախում, իսկ մենք պետք է պաշտպանենք Սյունիքը։ Բոլորս ի զեն։ Բնակչությանը խնդրում եմ խուճապի չմատնվել։ Զինվորագրման մանրամասների համար դիմել Քաջարանի համայնքապետարան կամ Երկրապահ կամավորականների միություն»։
Մեղրիի համայնքապետարանն էլ խնդրել է համանքի բնակիչներին կամավորության հիմունքներով ցուցակագրվել։ Այս պահից սկսած՝ քաղաքացիները կարող են ներկայանալ Մեղրիի զինկոմիսարիատ։
Համայնքների ղեկավարների կոչերը հաստատել է նաեւ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Հարգելի հայրենակիցներ Սյունիքի մարզի համայնքապետերի հայտարարությունները որևէ խուճապի առիթ չպետք է լինեն, դրանք միտված են տարածաշրջանի անվտանգության ապահովմանը: Զորահավաքը ընթանում է բնականոն ընթացքով, զինվորագրվում են բոլոր զինապարտները: Բոլորս միասին հանգիստ ու վստահ, անվերապահորեն պետք է կատարենք մեր պարտքը»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Жителей Каджарана и Мегри призывают записаться добровольцами для защиты Сюникской области
Руководитель общины Каджаран Сюникской области Манвел Парамазян и глава администрации города Мегри обратились к жителям общин с призывом записаться добровольцами для защиты Сюника.
В частности, призыв руководителя Каджарана был адресован всем мужчинам от 20 до 60 лет, которые в состоянии держать в руках оружие или недавно вернулись с арцахского фронта.
“Наши солдаты сражаются в Арцахе, а мы должны защищать Сюник. Вооружайтесь! Прошу население не сеять панику. Для записи добровольцами обращаться в администрацию Каджарана или Союз добровольцев “Еркрапа”.
Записываться добровольцами призвал также глава администрации Мегри. Он отметил, что с этого момента можно являться в военный комиссариат города.
Представитель Министерства обороны Арцрун Ованнисян подтвердил обращение руководителей двух общин к мужскому населению.
“Уважаемые соотечественники, заявления руководителей общин Сюникской области не должны стать поводом для паники. Они направлены на обеспечение безопасности региона. Мобилизация проходит нормально. Записываются все военнообязанные. Мы должны безоговорочно выполнить свой долг”,- написал на своей фейсбуковской странице А.Ованнисян.