Գրանցվել է կորոնավիրուսի 1836 նոր դեպք. մահացել է 20 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 1836-ով՝ ընդհանուր կազմելով 68 530: Նախօրեին կատարվել է 4340 թեստավորում (ընդհանուր՝ 357 104): Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
Մահացել է 20 մարդ: Մահացածները եղել են 73 (տղամարդ), 52 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 79 (կին), 62 (կին), 81 (կին), 67 (կին), 75 (կին), 77 (կին), 49 (կին), 60 (կին), 74 (կին), 80 (կին), 66 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 66 (կին), 83 (կին), 83 (կին), 85 (կին) և 16 (աղջիկ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվը 1121 է:
Առողջացել է ևս 485 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 49 219-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 17 869 քաղաքացի:
Նախօրեին արձանագրվել է նաև մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 321 է։

Выявлено 1836 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 20 человек
В Армении число подтвержденных случаев коронавирусного заболевания увеличилось на 1836, составив в общей сложности 68.530. Накануне было проведено 4340 тестирований (всего – 357 104). Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
Умерли 20 человек: мужчины 73, 52 лет, 81 года, 66, 79 лет, женщины 79, 62 лет, 81 года, 67, 75, 77, 49, 60, 74, 80, 66, 83, 83, 85 лет и 16-летняя девочка. Все они имели сопутствующие хронические заболевания. Общее число умерших от COVID-19 достигло 1121.
Выздоровели еще 485 человек, всего – 49.219.
На данный момент фактическое лечение получают 17.869 пациентов.
Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 321.