Կորոնավիրուսային հիվանդության 2306 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 10 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 22-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2306 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 70836 դեպք, որոնցից 49787-ն` առողջացած, 1131-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 19591 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 362293 թեստավորում։ Երեկ կատարվել է 5189 թեստավորում։
Ըստ ԱՆ հաղորդագրության՝ մահացել է 10 քաղաքացի։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Подтвердились 2306 новых случаев COVID-19. Умерли десять человек
Министерство здравоохранения сообщает, что по состоянию на 11:00 22 октября подтвердились 2306 новых случаев COVID-19. Общее число случаев заражения достигло 70836. Выздоровели 49787 человек, умерли – 1131.
На данный момент фактическое лечение от коронавируса получает 19591 пациент. Общее число тестирований – 362293. За вчерашний день проведено 5189 тестирований.
Умерли 10 человек. Все они имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще шесть пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 327.