Կորոնավիրուսային հիվանդության 2474 նոր դեպք է գրանցվել, 14 մարդ մահացել է
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 23-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2474 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 73310 դեպք, որոնցից 50276-ն` առողջացած, 1145-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 21560 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 368053 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 5760 թեստավորում
ԱՆ-ն հայտնում է, որ մահացել է 14 քաղաքացի։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Подтвердились 2474 новых случая коронавирусного заболевания. Умерли 14 человек
По состоянию на 11:00 23 октября подтвердились 2474 новых случая коронавирусного заболевания. Общее число инфицированных – 73310, выздоровели 50276 человек, умерли – 1145. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент фактическое лечение получают 21560 пациентов. Всего проведено 368053 тестирования, за вчерашний день – 5760 тестирований.
Умерли 14 человек. Все они имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще два человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 329.