Գրանցվել է կորոնավիրուսի 2314 նոր դեպք. մահացել է 23 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 2314-ով՝ ընդհանուր կազմելով 77 837: Նախօրեին կատարվել է 4790 թեստավորում (ընդհանուր՝ 377 340): Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
Մահացել է 23 մարդ: Մահացածները եղել են 57, 75, 71, 51, 70, 83, 44, 82, 73, 67, 58, 69, 61 տարեկան տղամարդիկ և 62, 77, 83, 92, 62, 67, 60, 61, 64, 87 տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Այսպիսով, կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվը 1180 է:
Առողջացել է ևս 207 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 50 908-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 25 412 քաղաքացի:
Նախօրեին արձանագրվել է նաև մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 337 է։

Подтвердились 2314 новых случаев коронавируса. Умерли 23 человека
В Армении подтвержденное число заболевших коронавирусом увеличилось на 2314, составив в целом 77.837. Накануне было проведено 4790 тестирований (всего – 377 340). Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
Умерли 23 человека: мужчины 57, 75, 71, 51, 70, 83, 44, 82, 73, 67, 58, 61, 69 лет и женщины 62, 77, 83, 92, 62, 67, 60, 61, 64, 87 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания. Общее число умерших от коронавируса достигло 1180. Выздоровели 207 граждан, общее число преодолевших болезнь – 50.908.
На данный момент фактическое лечение получают 25.412 пациента.
Накануне скончались еще 4 человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 337.