Արայիկ Հարությունյանն ու Ջալալ Հարությունյանը այցելել են Արցախի հարավարևելյան հատված
Այսօր Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը և մեր Արցախի անվտանգության համակարգի մյուս պատասխանատուները հետ այցելել են Արցախի հարավարևելյան հատված: Այս մասին տեղեկանում ենք Արայիկ Հարությունյանի ֆեյսբուքյան էջից։
«Տեղում քննարկել ենք այն հիմնական անելիքները, որոնք պետք է զսպեն թշնամու լկտի և ագրեսիվ գործողությունները և հասցնեն նրան անդառնալի կորուստներ:
Թե՛ բանակը, թե՛ աշխարհազորն ամուր կանգնած են իրենց զբաղեցրած դիրքերում և Հայրենիքի պաշտպանության համար հերոսական ջանքեր են գործադրում:
Փա ՛ռք մեր ժողովրդի քաջազուն զավակներին, որոնց սխրանքների շնորհիվ ամուր կանգնած ենք մեր հողին»,- գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահը:

Араик Арутюнян и Джалал Арутюнян посетили юго-восточный участок Арцаха
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян, министр обороны Арцаха Джалал Арутюнян и другие ответственные лица системы безопасности посетили сегодня юго-восточный участок Арцаха. Об этом сообщил на своей фейсбуковской странице Араик Арутюнян.
“На месте обсудили те основные шаги, которые должны сдержать наглые и агрессивные действия противника и причинить ему необратимые потери.
И армия, и ополчение крепко стоят на занятых ими позициях и прилагают героические усилия для защиты Родины.
Слава отважным сынам нашего народа, благодаря подвигам которых мы прочно стоим на нашей земле!”,- написал президент Республики Арцах.