Արայիկ Հարությունյանն ու Ջալալ Հարությունյանը այցելել են Արցախի հարավարևելյան հատված
Այսօր Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը և մեր Արցախի անվտանգության համակարգի մյուս պատասխանատուները հետ այցելել են Արցախի հարավարևելյան հատված: Այս մասին տեղեկանում ենք Արայիկ Հարությունյանի ֆեյսբուքյան էջից։
«Տեղում քննարկել ենք այն հիմնական անելիքները, որոնք պետք է զսպեն թշնամու լկտի և ագրեսիվ գործողությունները և հասցնեն նրան անդառնալի կորուստներ:
Թե՛ բանակը, թե՛ աշխարհազորն ամուր կանգնած են իրենց զբաղեցրած դիրքերում և Հայրենիքի պաշտպանության համար հերոսական ջանքեր են գործադրում:
Փա ՛ռք մեր ժողովրդի քաջազուն զավակներին, որոնց սխրանքների շնորհիվ ամուր կանգնած ենք մեր հողին»,- գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահը:

Artsakh President Arayik Harutyunyan and Minister of Defense Jalal Harutyunyan today visited the southeastern section of the country, where the Azerbaijani military has managed to get a temporary toehold, and met with local defense units.
Harutyunyan, in a FB post, writes that they discussed what steps must be taken stop Azerbaijani aggression and “to inflict irreparable enemy losses”.
"We discussed on the spot the main things that should be done to stop the enemy's impudent and aggressive actions, to inflict irreparable losses on him.
Harutyunyan praised the valor of Armenian Defense Army soldiers and the militia protecting the country.