Հաստատվել է կորոնավիրուսի 2383 նոր դեպք, մահացել է 29 մարդ
Հոկտեմբերի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ՝ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2383 նոր դեպք (կատարվել է 5027 թեստավորում), մահացել է 29 հոգի (ընդհանուր՝ 1272)։ Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Այսպիսով, դեպքերի ընդհանուր թիվը կազմում է 85034, որոնցից 53257-ն` առողջացած: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 30151 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 392660 թեստավորում:
Կա 749 առողջացած։ Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 354 է:

Подтвердились 2383 новых случая коронавирусного заболевания. Умерли 29 человек
По состоянию на 11:00 29 октября подтвердились 2383 новых случая коронавирусного заболевания (проведено 5027 тестирований). Умерли 29 человек (общее число скончавшихся – 1272). Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Таким образом, общее число инфицированных достигло 85.034, выздоровели 53.257 человек. На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получает 30.151 пациент. Общее число проведенных тестирований – 392.660.
За минувшие сутки выздоровели 749 человек. Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 354.