Կորոնավիրուսային հիվանդության 2398 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 28 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 30-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2398 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 87432 դեպք, որոնցից 54316-ն` առողջացած, 1300-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 31458 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 397596 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 4936 թեստավորում։
ԱՆ-ն հայտնում է, որ հոկտեմբերի 29-ին մահացել է 28 հոգի։ Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

2398 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 28 человек
По состоянию на 11:00 30 октября подтвердились 2398 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 87432. Выздоровели 54316 человек, умерли – 1300. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 31458 пациентов. Всего проведено 397596 тестирований, только за минувшие сутки – 4936.
Вчера от COVID-19 скончались 28 человек. Еще четыре человека с подтвержденной коронавирусной инфекцией скончались вследствие другой болезни. Число таких случаев – 358.