ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից գերեվարվել է հերթական ահաբեկիչը
Պաշտպանության բանակը տեղեկացնում է, որ ՊԲ ստորաբաժանումները գերեվարել են հերթական ահաբեկչին, որի անգամ հպանցիկ հարցաքննությունը որևէ կասկած չի թողնում ադրբեջանական ճակատային գծում ահաբեկիչների առկայության մասին:
«Գերեվարված իսլամիստ-ծայրահեղական ահաբեկչի անունը Մհրեբ Մուհամմադ Ալշխերի է: Ծնունդով Սիրիայի Համմա քաղաքից: Պատմում է, որ ամուսնացած է և ունի երեք երեխա: Խոստովանում է, որ Թուրքիայի կողմից 250 այլ ահաբեկիչների հետ միասին ադրբեջանաարցախյան ճակատային գծում է հայտնվել հոկտեմբերի 19-ին:
Իրենց խոստացել էին 2000 դոլար վարձավճար, որը սակայն չի վճարվել:
Վիրավորվելուց հետո իրեն լքել են զինակիցները: Պատմում է, որ ճակատային գծում իրենք գնում են առջևից, իսկ 2-րդ, 3-րդ գծով արդեն առաջ են շարժվում ադրբեջանցի զինվորականները:
Նախքան ռազմաճակատ բերվելը՝ մասնակցել են ճամբարային հավաքների, որտեղ իրենց հետ աշխատել են թուրք ռազմական հրահանգիչները»,-ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Подразделения АО взяли в плен очередного террориста
Подразделения Армии обороны взяли в плен очередного террориста. Даже поверхностный допрос пленного не оставляет сомнений в том, что с азербайджанской стороны на фронте находятся террористы, сообщает АО.
“Взятого в плен исламиста зовут Мхреб Мухаммад Алшхери. Он родом из города Хама. Женат, имеет троих детей. По словам пленного, он вместе с 250 другими террористами 19 октября был переброшен через Турцию на азербайджано-арцахский фронт.
Ему обещали 2000 долларов, которые не выплатили. После получения ранения сослуживцы бросили его. По словам террориста, на фронте они идут впереди, а на 2-3-ей линиях идут азербайджанские военнослужащие.
До переброски на арцахско-азербайджанский фронт Алшхери участвовал в лагерных сборах, где с ними работали турецкие инструкторы. Об этом сообщает Армия обороны.