Քաղաքապետարանը շինթույլտվություն չի տվել
Մարտի 25-ին Երևանի քաղաքապետարանում ահազանգ է ստացվել, որ մայրաքաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի Մազմանյան 10/3 հասցեում ծառեր են հատվել: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ աշխատակազմի բնապահպանության վարչության մասնագետներն այցելել են տվյալ տարածք և արձանագրել, որ առկա են 12-26սմ կոճղի տրամագծով յոթ հատ թեղի տեսակի հատված ծառերի կոճղեր: Ըստ այդմ տեղում կազմվել է համապատասխան արձանագրություն։ Դեպքի մասին տեղեկացվել է նաև ՀՀ բնապահպանության նախարարության բնապահպանության պետական տեսչության Երևան քաղաքի բաժնին: Միաժամանակ, սահմանված կարգով, գրություն է ուղարկվել ոստիկանության Երևան քաղաքի Աջափնյակի բաժին` համապատասխան ընթացք տալու համար:
Ավելորդ չենք համարում նաև տեղեկացնել, որ մասնավոր սեփականություն հանդիսացող նշված տարածքում որևէ շինարարական աշխատանքներ կատարելու թույլտվություն Երևանի քաղաքապետարանը չի տրամադրել:

Мэрия не давала разрешение на строительство
25 марта в мэрию Еревана поступил сигнал о том, что по адресу Мазманяна, 10/3 в столичном административном районе Ачапняк срублены деревья. По поручению мэра Тарона Маркаряна специалисты управления экологии администрации мэрии посетили указанную территорию, где зафиксировали наличие семи пней диаметром 12-26 см от срезанных вязов. По данному факту был составлен соответствующий протокол. О произошедшем были поставлены в известность территориальное отделение Государственной экологической инспекции министерства экологии РА и ачапнякское отделение полиции Еревана.
Считаем необходимым отметить, что мэрия столицы не давала разрешение на проведение каких-либо строительных работ на данной территории, являющейся частной собственностью.