Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Փարիզի փոխքաղաքապետ Անուշ Թորանյանին
Ինչպես հայտնում է նախագահի պաշտոնական կայքը, հանդիպմանը մասնավորապես խոսվել է Արցախի նկատմամբ սանձազերծված ադրբեջանաթուրքական շարունակվող ագրեսիայի, դրա հետևանքով ստեղծված իրավիճակի, ռազմական գործողությունների կիզակետում հայտնված արցախահայության աջակցության մասին:
Զրուցակիցները մտահոգություն են հայտնել Ադրբեջանի կողմից հրադադարը չպահպանելու, քաղաքացիական ենթակառուցվածքները և խաղաղ բնակչությանը թիրախավորելու առնչությամբ, ինչի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ:
Անդրադարձ է եղել նաև սփյուռքի, հատկապես, Ֆրանսիայի հայկական կառույցների կողմից կատարվող աշխատանքներին, ինչպես նաև Հայաստանի և Ֆրանսիայի վարչատարածքային մարմինների միջև փոխգործակցության խորացմանը:

Armenian President Armen Sarkissian and Deputy Mayor of Paris Anouch Toranian met today in Yerevan and discussed the ongoing fighting in Karabakh.
The two, according to a statement released by Sarkissian’s office, expressed concern over Azerbaijan's non-observance of the ceasefire and its targeting of civilian infrastructure and civilians.
They also referred to the work done by the diaspora, especially by the Armenian structures in France, as well as the deepening of cooperation between Armenia and the French administrative bodies.