Հաստատվել է կորոնավիրուսի 2476 նոր դեպք, մահացել է 27 մարդ
Նոյեմբերի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2476 նոր դեպք (կատարվել է 5339 թեստավորում), մահացել է 27 հոգի։ Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Ընդհանուր առմամբ գրանցվել է կորոնավիրուսի 104249 դեպք, որոնցից 63258-ն` առողջացած, 1533-ը` մահվան ելքով։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 39055 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 434026 թեստավորում: Կա 1476 առողջացած։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 403 է:

2476 новых случаев COVID-19. Умерли 27 человек
По состоянию на 11:00 7 ноября подтвердились 2476 новых случаев COVID-19 (число тестирований в суточном разрезе – 5339). Умерли 27 человек, выздоровели – 1476. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
Общее число инфицированных коронавирусом составляет 104249. Выздоровели 63258 человек, умерли 1533 человека. На данный момент лечение от коронавирусного заболевания получают 39055 пациентов.
Всего проведено 434026 тестирований.
Накануне скончались еще 6 пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 403.