Համառ գործողություններ են ծավալվել Շուշիի մերձակայքում և հարավարևելյան հատվածում
Արցախի պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ նոյեմբերի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը փոփոխական ինտենսիվությամբ մարտերը շարունակվել են ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:
Առավել համառ գործողություններ են ծավալվել Շուշիի մերձակայքում և հարավարևելյան հատվածում: ՊԲ ստորաբաժանումները թշնամուն հասցրել են թիրախային հարվածներ` հետ մղելով առաջխաղացման բազմակի փորձերը:
Տարբեր ուղղություններում ծավալված մարտերի ընթացքում ոչնչացվել է հակառակորդի մեծաթիվ կենդանի ուժ, 4 տանկ, 20 միավոր այլ զրահատեխնիկա, 11 միավոր ավտոտեխնիկա, 2 ԱԹՍ:
Մարտական գործողություններին զուգահեռ հակառակորդը հրթիռահրետանային համակարգերով թիրախավորել է նաև մայրաքաղաք Ստեփանակերտը և Շուշին: Վնասվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ:
Լուսադեմին դիտարկվել են հակառակորդի տեխնիկայի և անձնակազմի կուտակումներ ճակատային գծի հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում:
Բանակային ստորաբաժանումները վերահսկում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և քայլեր են ձեռնարկում կրակային խոցման ուղղությամբ:

Наиболее упорные действия развернулись в окрестностях Шуши и на юго-восточном участке
В ночь с 7-го на 8-е ноября бои различной интенсивности продолжались на всех направлениях линии фронта, сообщает Армия обороны Арцаха.
Наиболее упорные действия развернулись в окрестностях и юго-восточной части Шуши. Подразделения АО нанесли врагу точечные удары, отразив его многократные попытки продвижения.
В ходе боев на разных направлениях было уничтожено большое количество живой силы противника, 4 танка, 20 единиц другой военной техники, 11 единиц автотехники, 2 беспилотника.
Параллельно боевым действиям враг наносил ракетно-артиллерийские удары по столице Арцаха Степанакерту и городу Шуши. Повреждены гражданские инфраструктуры.
На рассвете скопления техники и личного состава врага были замечены на юго-восточном и северо-восточном направлениях линии фронта.
Армейские подразделения контролируют оперативно-тактическую ситуацию и предпринимают шаги по огневому поражению.