Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1042 նոր դեպք, մահացել է 21 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ նոյեմբերի 9-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1042 նոր դեպք` կատարված 2358 թեստավորումից:
Գրանցվել է մահվան 21 դեպք, առողջացել է 731 քաղաքացի:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 407 է:
Մինչ օրս արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 107466 դեպք, որոնցից 64910-ն` առողջացած, 1580-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 40569 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 441174 թեստավորում:

Подтвердилось 1042 новых случая коронавирусного заболевания. Умер 21 человек
По состоянию на 11:00 9-го ноября подтвердились 1042 новых случая коронавирусного заболевания из проведенных за минувшие сутки 2358 тестирований. Умер 21 человек, болезнь поборол 731 человек. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
Накануне умерли еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 407.
До сих пор коронавирусной инфекцией заболели 107466 человек, выздоровели – 64910, умерли – 1580.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 40569 пациентов. Всего проведено 441174 тестирования.