Արարատի մարզում ռուսական ուղղաթիռ է ընկել, նախնական տվյալներով՝ կա 2 զոհ եւ մեկ տուժած (լրացված)
Հայաստանի ԱԻՆ-ը հայտնում է, որ ռուսական ուղղաթիռի բռնկման հետեւանքով երկու զոհից բացի մեկ տուժած կա, որը տեղափոխվել է ՊՆ N զորամաս։
20։12
Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը հայտնում է, որ նոյեմբերի 9-ին, ժամը 18։39-ին Արարատի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երասխ գյուղից Պարույր Սևակ գյուղ տանող հատվածում՝ ձորում, ռուսական ուղղաթիռ է ընկել և բռնկվել։
Պարզվել է, որ ռուսական Մի-24 ուղղաթիռն ընկել է Երասխ-Պարույր Սևակ ճանապարհահատվածի 2-րդ կմ-ի աջակողմյան դաշտամիջյան հատվածում և բռնկվել։
«Ըստ նախնական տվյալների՝ կա երկու զոհ։ Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 19։48-ին, մարվել՝ 20։11-ին»,- տեղեկացնում է ԱԻՆ-ը։
ՌԴ ՊՆ-ն «Ռիա Նովոստիին» հաղորդել է, որ ռուսական ուղղաթիռը խոցվել է Նախիջևանի սահմանին՝ ցամաքից, հրթիռով։ Ուղղաթիռը Հայաստանի տարածքում ուղեկցել է ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի ավտոշարասյանը։

В Араратской области упал и загорелся российский вертолет
В Араратской области упал российский самолет. По предварительным данным, погибли два члена экипажа, один получил травмы (дополняется)
20։55
МЧС Армении сообщает, что российский вертолет загорелся, вследствие чего есть двое погибших и один пострадавший, который доставлен в N-скую воинскую часть МО.
20։12
По сообщению Министерства чрезвычайных ситуаций, 9 ноября в 18։39 в Центр кризисного управления Араратской области поступил сигнал тревоги о том, что на участке дороги, ведущей из села Ерасх в село Паруйр Севак упал в ущелье и загорелся российский вертолет.
На место происшествия прибыла оперативная группа областного спасательного управления Спасательной службы МЧС и три боевых расчета пожарных спасателей.
“По предварительным данным, погибли два члена экипажа. Пожар был локализован в 19։48, потушен – в 20։11”,- говорится в сообщении МЧС.
В свою очередь Министерство обороны РФ сообщило РИА Новости, что российский вертолет подвергся огневому воздействию с земли из ПЗРК. В результате попадания ракеты вертолет потерял управление и упал в горной местности на территории Армении. Вертолет сопровождал автоколонну 102-й российской военной базы неподалеку от границы с Азербайджаном.