Գայանե Աբրահամյանը վայր է դնում պատգամավորական մանդատը
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանը հայտնում է, որ դադարեցնում է իր գործունեությունը որպես պատգամավոր։
Այս մասին նա գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում, որում ասված է. «Այս օրերին փորձել եմ հնարավոր բոլոր ջանքերը ներդնել իրավիճակը փոքր-ինչ մեղմելու եւ վատթարագույնը կանխելու համար, սակայն այս պահից ՀՀ Ազգային Ժողովի պատգամավորի կարգավիճակում անելիքս համարում եմ սպառված: Ներողություն եմ խնդրում բազմաթիվ սխալների համար»։
Հիշեցնենք, որ նա արդեն մեկ անգամ հայտարարել էր մանդատը վայր դնելու մասին ու դիմում ներկայացրել ԱԺ նախագահին այս տարվա սեպտեմբերի 25-ին, սակայն պատերազմի սկսման պայմաններում առժամանակ հետ էր վերցրել դիմումը։

Гаяне Абрамян сложила с себя депутатские полномочия
Депутат парламентской фракции “Мой шаг” Гаяне Абрамян сообщила, что прекращает свою деятельность в качестве депутата. Об этом она сообщила на своей фейсбуковской странице.
“В эти дни я пыталась приложить все усилия, чтобы хоть немного смягчить и предотвратить самое худшее. Однако начиная с этого момента считаю свою деятельность в статусе депутата Национального Собрания исчерпанной. Прошу прощения за многочисленные ошибки”.
25 сентября этого года Г.Абрамян уже заявляла об отказе от депутатского мандата, однако после начала войны отозвала свое заявление.