Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար. «Վստահեցնում եմ, որ սա տարընթերցում է»
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գրառմանը` վստահեցնելով, որ տարընթեցում է:
«Վարչապետի վերջին գրառման հետ կապված բազմաթիվ իրարամերժ մեկնաբանություններ են հայտնվել։ Շատերն այն դիտարկում են իբրև քաղաքացիական պատերազմ հրահրելու փորձ։ Վստահեցնում եմ, որ սա տարընթերցում է։
Գրառումը պարզապես շնորհակալություն է այն հերոս տղաներին, ովքեր, շաբաթներ շարունակ լինելով առաջնագծում, այս օրերին շարունակում են ցուցաբերել քաղաքացիական բարձր գիտակցություն՝ կոչ անելով թիկունքում չտրվել սադրանքների, ոչ մի դեպքում չփորձել ապակայունացնել ներքաղաքական վիճակը և համախմբվել՝ հանուն Հայաստանի ու Արցախի։
Միաժամանակ, այս օրերին Հայաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինները լծված են կանխելու ցանկացած ներքին բախում և բացառելու զինված խմբավորումների գոյությունը։
Հայաստանի ու Արցախի առջև առկա բազմաթիվ խնդիրները հնարավոր է լուծել միայն ներքաղաքական կայունության միջավայրում և մեր ողջ ներուժի կոնսոլիդացիայի դեպքում։ Ուստի, ևս մեկ անգամ կոչ եմ անում զերծ մնալ ատելության, բռնության քարոզից և պառակտիչ գործունեություն իրականացնելուց։

“Уверяю, что это разночтение” - руководитель администрации премьер-министра
Руководитель администрации премьер-министра Эдуард Агаджанян на своей странице в Facebook коснулся последней записи Никола Пашиняна, заверив, что имеет место разночтение.
“Последняя запись премьер-министра вызвала многочисленные взаимоисключающие комментарии. Многие восприняли эту запись как попытку спровоцировать гражданскую войну. Уверяю, что это разночтение.
Запись – всего лишь выражение благодарности тем героям, которые, оставаясь в течение нескольких недель на передовой, в эти дни продолжают проявлять высокую гражданскую сознательность, призывая находящихся в тылу не поддаваться на провокации, ни в коем случае не пытаться дестабилизировать внутриполитическую ситуацию и объединиться во имя Армении и Арцаха.
В то же время правоохранительные органы Республики Армения в эти дни осуществляют шаги по предотвращению любого внутреннего столкновения и исключению существования вооруженных групп”,- написал Э.Агаджанян.
Глава администрации премьера также отметил, что стоящие перед Арменией и Арцахом многочисленные пролбемы можно решить только в условиях внутриполитической стабильности и консолидации всего потенциала страны. Агаджанян еще раз призвал отказаться от пропаганды ненависти, насилия и шагов, способствующих расколку общества.