Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1520 նոր դեպք, մահացել է 31 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ նոյեմբերի 19-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1520 նոր դեպք` կատարված 3796 թեստավորումից: 8319 քաղաքացի առողջացել է, 31-ը մահացել:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 478 է:
Այսպիսով, մինչ օրս հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 121979 դեպք, որոնցից 88388-ն` առողջացած, 1870-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 31243 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 475986 թեստավորում:

1520 новых случаев COVID-19. Умер 31 человек
По состоянию на 11:00 19-го ноября подтвердилось 1520 новых случаев COVID-19 из проведенных за минувшие сутки 3796 тестирований. Выздоровели 8319 человек, умер – 31 человек. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
Накануне скончались еще 9 человек с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев 478.
До сих пор коронавирусной инфекцией заболели 121979 человек, выздоровели – 88388, умерли – 1870 человек.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 31243 пациента. Всего проведено 475986 тестирований.