Շուշան Ստեփանյանը թողնում է ՊՆ մամուլի խոսնակի պաշտոնը
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան իր էջի միջոցով հայտնել է, որ թողնում է զբաղեցրած պաշտոնը: Շուշան Ստեփանյանի գրառումը ներկայացնում ենք ստորև.
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ
Սիրելի՛ գործընկերներ
Ինձ հարազատ դարձած հետևորդնե՛ր
Ես դուստրն եմ ազատամարտիկ Շահեն Ստեփանյանի, ով Արցախյան առաջին պատերազմում մարտնչեց հարավային ամբողջ ճակատում և զոհվեց ազատագրված Ֆիզուլիում: Ծնված Հադրութ քաղաքում՝ իմ վերաբերմունքն այս պատերազմին եղել է նաև խիստ անձնական: Եվ պատերազմի ելքն էլ ընդունել եմ ոչ միայն որպես պաշտպանական գերատեսչության ներկայացուցիչ, այլ որպես անձնական կորուստ:
Կարծում եմ` հայրենիքի համար այս դժվարին պահին ավելի քան կարիք կա պաշտոնյաների, որոնք զգացմունքային դաշտում որոշումներ չեն կայացնի, մասնագիտորեն կնայեն երևույթներին և կաշխատեն ամբողջ ներուժով: Մի բան, որ այս պահին ինձ չի հաջողվի:
Երախտապարտ եմ այս ծանր օրերին կողքիս լինելու և աջակցելու համար: Փորձել ենք առաջնորդվել տեղեկատվական պայքարի օրենքներով, մատուցել այնպիսի տեղեկատվություն, որը գրված ու չգրված կանոններով պետք է տալ պատերազմող երկրի հասարակությանը: Եթե ինչ-որ բան ինձ, այնուամենայնիվ, հաջողվել է, ձեզ եմ համարում իմ գլխավոր մոտիվացիան, ինչի համար շնորհակալ եմ անչափ:

Armenian Defense Ministry spokesperson Shushan Stepanyan announced on her Facebook page that she was leaving her post. Stepanyan wrote the following.
Dear compatriots!
Dear colleagues!
My dear followers!
I am the daughter of freedom fighter Shahen Stepanyan, who fought on the entire southern front during the First Artsakh War and died in liberated Fizuli. Born in Hadrut, my attitude to this war was also very personal. I accepted the outcome of the war not only as a representative of the Ministry of Defense, but also as a personal loss.
I think that at this difficult time for the homeland, there is the need for officials who will not make decisions based on emotions, who will look at events professionally, and will work to their full potential. This is something I will not be able to do at this time.
I am grateful that you were at my side and supported me during these difficult days. We have tried to be guided by the laws of the information struggle, to provide information that should be given to a society at war, by written and unwritten rules. If I have succeeded in anything, I consider you my main motivation, for which I am incredibly grateful.