Երևանում վարչապետի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիաները շարունակվում են
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիաներն այսօր էլ շարունակվում են: Ակցիայի մասնակիցները, վանկարկելով «Նիկոլ դավաճան», փակել էին Տիգրան Մեծ և Բաղրամյան պողոտաները:
Ոստիկանությունը բերման ենթարկեց մի շարք քաղաքացիների և բացեց Տիգրան Մեծ պողոտան:
Ակցիայի մասնակիցներից մեկը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ իրենց գլխավոր «նպատակը դավադիր ծրագրի մասին ձայն բարձրացնելը և հնարավորինս շատ մարդկանց սթափության կոչ անելն է»:
«Մենք մեզ իրավունք ենք վերապահում օգտագործել բոլոր այն գործիքակազմը, որն այս դավադիր իշխանությունն օգտագործել է իշխանության գալու համար: Իրենք քանի էդ աթոռին նստած են, չեն կարողանալու հանգիստ նստել և որևէ կարևորություն չունեցող որոշումներ կայացնել, ձևացնել՝ իբր ոչինչ չի եղել: Մենք այստեղ ենք, կամ դուք ձերբակալելու եք 3 մլն մարդու, կամ դուք հանգիստ չեք ունենալու մինչև Ձեր հրաժարականը»,- ասաց նա:
Ակցիային մասնակցող քաղաքացին նաև հայտնեց, որ բողոքի ակցիաները շարունակական են լինելու, և նոյեմբերի 21-ին էլ իրենք պատրաստվում են հավաքվել Ազատության հրապարակում:

В Ереване продолжаются акции протеста с требованием отставки Никола Пашиняна
Сегодня в Ереване продолжились акции протеста с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна. Участники акции, скандируя “Никол – предатель”, перекрыли проспекты Тигран Меца и маршала Баграмяна.
Поссле того, как полиция подвергла приводу несколько граждан, проспект Тигран Меца был разблокирован.
Один из участников акции сообщил журналистам, что их “главная цель – заявить о плане заговора и заставить одуматься как можно больше людей”.
“Мы оставляем за собой право использовать весь тот инструментарий, который использовали эти власть имущие для прихода к власти. Они не смогут спокойно сидеть в своих креслах и делать вид, будто ничего не случилось. Мы здесь. Или вы задержите 3 млн человек, или вам не будет покоя до тех пор, пока вы не подадите в отставку”,- сказал участник акции.
Он также сообщил, что акции протеста будут продолжаться. 21 ноября запланирован митинг на площади Свободы.