Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1193 նոր դեպք, մահացել է 31 մարդ
Նոյեմբերի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 124839 դեպք, որոնցից 92829-ն` առողջացած, 1931-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 29581 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 483652 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3207 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1193 նոր դեպք: Կա 2075 առողջացած և 31 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 10 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 498 է:

1193 новых случая COVID-19. Умер 31 человек
По состоянию на 11:00 21 ноября подтвердилось 1193 новых случая COVID-19. Общее число инфицированных достигло 124.839. Из них выздоровели 92.829 человек, умер – 1931 человек. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение получает 29.581 пациент. Всего проведено է 483.652 тестирования.
За минувшие сутки было проведено 3207 тестирований и выявлено 1193 новых случая коронавирусного заболевания. Выздоровели еще 2075 человек, умер 31 человек.
Накануне скончались еще 10 лиц с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 498.